Pracownia tomografii komputerowej
Nasza przychodnia weterynaryjna VetClinic wyposażona jest w Tomograf komputerowy GE Optima 520, która pozwoli na jeszcze dokładniejszą oraz szybszą diagnostykę naszych pacjentów. Badanie tomografii komputerowej (TK) jest coraz częstszą oraz powszechną metodą wykorzystywaną do diagnostyki chorób m.in.:
- Głowy
- Klatki piersiowej
- Jamy brzusznej
- Kręgosłupa
- Stawów
Zalecenia
W przypadku badania z użyciem TK, należy uwzględnić, iż badanie jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, co oznacza że pacjent do badania musi być odpowiednio przygotowany:
- Posiadać przygotowane skierowania wystawione przez lekarza kierującego na badanie (skierowanie PDF do pobrania),
- Badanie musi odbyć się na czczo, co oznacza brak pokarmu przez minimum 8 godz. dla psów lub 4 godz. dla kotów,
- Woda nie powinna być podawana później niż 2 godz. przed badaniem,
- Pacjent powinien posiadać aktualne badanie krwi (do 10 dni), echo serca (do 2 miesięcy), a także kartę informacyjną leczenia.
Opis badania radiologicznego wykonujemy w terminie do 10-ciu dni.
W przypadkach nagłych (na CITO), jest możliwość uzyskania wyników badań w terminie do 3 roboczych.
Informacja o wpływie prowadzonej działalności na zdrowie ludzi oraz środowisko
Przychodnia do diagnostyki zwierząt wykorzystuje m.in. urządzenie wytwarzające promieniowanie jonizujące – tomograf komputerowy. Pracownia rentgenowska, w której to urządzenie jest stosowane, została uruchomiona na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Przychodnia kontroluje narażenie pracowników oraz osób postronnych w oparciu o środowiskową dozymetrię prowadzoną przez akredytowane laboratorium. Pracownicy przychodni zostali przeszkoleni w zakresie ochrony radiologicznej przez uprawnionego inspektora ochrony radiologicznej z firmy RADIOVET – radiovet.pl
W celu umówienia się na wykonanie badania, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami:
Masz pytanie?
Galeria
Ostatnio na blogu
Wady wrodzone w kontekście ortopedii!
Wady wrodzone to nieprawidłowości strukturalne, które występują u zwierząt od momentu ich narodzin. W przypadku problemów ortopedycznych, wady wrodzone mogą dotyczyć kości, stawów…
Skóra i sierść a zdrowie twojego psa!
Skóra i sierść pełnią ważną rolę w zdrowiu psa, a dermatologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem różnym schorzeniom skórnym u zwierząt. Oto kilka faktów na…
Dlaczego dbanie o serce jest tak ważne?
Dbanie o serce u zwierzęcia jest niezwykle ważne, ponieważ serce pełni kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Podstawowa funkcja pompy, bo serce jest pompą to odpowiedzialność…